Καλώς ήρθατε.

Αν αυτή είναι η πρώτη σας επίσκεψη, σιγουρευτείτε ότι διαβάσατε τους όρους χρήσης αλλά και τούς κανόνες λειτουργίας.

Τα μη εγγεγραμμένα μέλη πιθανόν να μην μπορούν να δούνε όλες τις ενότητες.
Για να έχετε πρόσβαση και συμμετοχή σε όλες τις δημόσιες συζητήσεις, άλλα και στις συνομιλίες μέσω προσωπικών μηνυμάτων, θα πρέπει να προχωρήσετε στην εγγραφή σας.

Π.Ε: Άγνωστη φιγούρα σε cctv

Προσωπικές εμπειρίες σχετικές με την εμφάνιση αγνώστων αντικειμένων.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zeus
Διακεκριμένα μέλη
Διακεκριμένα μέλη

Π.Ε: Άγνωστη φιγούρα σε cctv

Δημοσίευση από Zeus » 08 Δεκ 2019 19:04

Θα κάνω την πρώτη μου δημοσίευση με μια προσωπική μου εμπειρία. Επρόκειτο για κάτι τελείως άγνωστο που είδα πριν λίγα χρόνια στην περιοχή της Ελευσίνας.

Ήταν περίπου πριν από εφτά χρόνια όταν είχα αυτήν την συνάντηση, βρισκόμουν σε κάποιον επαγγελματικό χώρο στον οποίο εργαζόμουν σαν φύλακας. Μια νύχτα περίπου 02:00 - 03:00 η ώρα όπως κοιτούσα τις κάμερες ασφαλείας, βλέπω ένα αντικείμενο να το πω; λευκό [Ίσως όμως και να ήταν άλλο χρώμα αλλά επειδή ήταν κοντά στη κάμερα που είχε και προβολέα να το έβλεπα λευκό] το βλέπω λοιπόν σε μια κάμερα. Το σημείο που μου έδειχνε η κάμερα αυτή μπορούσα να το δω κι από το παράθυρο, κοιτάω στο σημείο κι όμως δεν είδα τίποτα, στην κάμερα το έβλεπα και πάλι, από το παράθυρο επίσης πάλι τίποτα.

Αυτό το αντικείμενο ήταν στρογγυλό σαν πιάτο και στεκόταν μπροστά στην κάμερα χωρίς να ακουμπάει κάπου, αιωρείται δηλαδή, ύστερα έκανε κινήσεις σαν να κρύβεται μέχρι που μετά από λίγο κατέβηκε στο έδαφος [υπήρχε χώμα] όπου κάτω υπήρχε μια πλαστική σωλήνα σαν αυτές της αποχέτευσης, μπήκε μέσα σε αυτήν και χάθηκε.

Όλο αυτό κράτησε περίπου 3 λεπτά, το έβγαλα βίντεο [από την οθόνη] με ένα κινητό που είχα τότε [σαφώς δεν το ανέβασα πουθενά γιατί δείχνει ιδιαίτερα σημεία φυλασσόμενου χώρου], έδειξα το βίντεο σε αρκετούς γνωστούς, η απάντηση ήταν πάντα ίδια, τι είναι αυτό;

Από την πρώτη στιγμή κάλεσα τον εργοδότη μου ο οποίος ήρθε στον χώρο άμεσα καθώς και ιδιωτική εταιρεία παροχής υπηρεσιών ασφαλείας μη τυχών κι επρόκειτο για δέσμη φωτός από κλέφτες καθώς ο χώρος ήταν αν μπορώ να το πω έτσι υψηλής επικινδυνότητας από πλευρά κλοπής. Εφόσον έγιναν έλεγχοι στην καταγραφή των καμερών, αποδείχτηκε ότι δεν ήταν κάποια δέσμη φωτός αλλά κάτι τελείως άγνωστο και πολύ περίεργο.

Έκτοτε δεν έχω δει κάτι παρόμοιο ούτε στην περιοχή αυτή ούτε κάπου αλλού, για να πω την αλήθεια το έψαξα πολύ στο διαδίκτυο αλλά ποτέ δεν κατάφερα να βρω κάτι παρόμοιο.

Ήταν ένα λευκό αντικείμενο, στρογγυλό σαν πιάτο [σαν να βλέπουμε ένα όρθιο πιάτο] χωρίς να διαθέτει προεξοχές και χωρις να διακρίνετε κάτι πάνω του. Θέλω να πω ότι ηλικιακά ήμουν κοντά στα 40 τότε, σε πλήρη νηφαλιότητα και χωρίς να έχω στερηθεί ύπνο η να έχω καταναλώσει αλκοόλ.
Το χάσαμε το κορμί πατριώτη...

Άβαταρ μέλους
Dark
Συντονιστής
Συντονιστής

Re: Π.Ε: Άγνωστη φιγούρα σε cctv

Δημοσίευση από Dark » 12 Δεκ 2019 20:03

Σίγουρα είναι περίεργο, δεν έχω συναντήσει κάτι παρόμοιο στο ίντερνετ με την περιγραφή αυτή.
Τίποτα μονιμότερο εκ του προχείρου

Άβαταρ μέλους
Zeus
Διακεκριμένα μέλη
Διακεκριμένα μέλη

Δημοσίευση από Zeus » 13 Δεκ 2019 20:59

Κι εγώ δεν μπόρεσα χρόνια τώρα να βρω κάτι παρόμοιο.

Άβαταρ μέλους
Αναστάσης
Εγγεγραμμένο μέλος
Εγγεγραμμένο μέλος

Δημοσίευση από Αναστάσης » 14 Δεκ 2019 13:06

Εντυπωσιακό πάντως.
Στο σκοτάδι...
Βλέπεις όσα δεν φαίνονται στο φως...

Άβαταρ μέλους
Zeus
Διακεκριμένα μέλη
Διακεκριμένα μέλη

Δημοσίευση από Zeus » 07 Ιαν 2020 12:12

Αναστάσης έγραψε:
14 Δεκ 2019 13:06
Εντυπωσιακό πάντως.
Ναι αλλά τι ήταν είναι το θέμα.

Μαρίνα Γεωργίου
Εγγεγραμμένο μέλος
Εγγεγραμμένο μέλος

Δημοσίευση από Μαρίνα Γεωργίου » 13 Ιαν 2020 12:53

Ίσως ήταν κάτι άλλο.

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΞΑΓΟΡΑΣ
Εγγεγραμμένο μέλος
Εγγεγραμμένο μέλος

Δημοσίευση από ΑΝΑΞΑΓΟΡΑΣ » 16 Ιαν 2020 11:00

Μαρίνα Γεωργίου έγραψε:
13 Ιαν 2020 12:53
Ίσως ήταν κάτι άλλο.
Φαντασμα εννοεις????

Άβαταρ μέλους
Zeus
Διακεκριμένα μέλη
Διακεκριμένα μέλη

Δημοσίευση από Zeus » 27 Ιαν 2020 00:23

Τώρα.. ότι ήτανε.. ήτανε, το σίγουρο είναι πως κάτι ήτανε αλλά ούτε εγώ ούτε όσοι είδαν το βίντεο κατάλαβαν κάτι, ίσως υπάρχουν πράγματα που αγνοούμε.

Μαρίνα Γεωργίου
Εγγεγραμμένο μέλος
Εγγεγραμμένο μέλος

Δημοσίευση από Μαρίνα Γεωργίου » 28 Ιαν 2020 10:20

ΑΝΑΞΑΓΟΡΑΣ έγραψε:
16 Ιαν 2020 11:00
Μαρίνα Γεωργίου έγραψε:
13 Ιαν 2020 12:53
Ίσως ήταν κάτι άλλο.
Φαντασμα εννοεις????